Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kanser Hastalıklarına Özel İlaç
SAĞLIK GÜZELLİK
2018-11-07 13:49

Kanser Hastalıklarına Özel İlaç

 

 

 

 

 

 

 

Kanser Hastalıklarına Özel İlaç

Türkiye de çay’ ı tüketmek amacından 1’inciyiz. Çaykur tarafından 5 yıl önce il kez üretilen beyaz çayın Japonya’ da yapmış olduğu araştırmaya göre beyaz çayın kanser hastalıklarına iyi geldiğini söyleniyor. Japonya da laboratuvar da yapılan deney ve gözlem sonucuyla akciğer ve mesane kanseri hastalıkların tedavisinde kullanılacak bir umut kaynağı olarak görünüyor. İlk aşamada 40 bin kutu üreten tıbbi bitkisel ürünün, Japonya’ dan Türkiye’ ye, Tarım ve Orman Bakanlığı izniyle ‘Tıbbi bitkisel ilaç’ olarak üretileceğine izin verildi.


Çaykur’ un eski Genel Müdürü olan İmdat Sütlüoğlu'nun kararıyla Türkiye’de faaliyet yürüten Augustus İlaç Mühendisliği ile Çay Teknoloji Şirketi Euro Çay'ın yöneticisi Dr. Ozan Fidan, 5 yıl önce Çaykur' un kararıyla ilk kez üretilen doğal ve organik beyaz çayın insan sağlığı açısından faydalarının araştırılması amacıyla, Japonya Araştırma ve Geliştirme Fonu desteğiyle bir proje hazırladı. Beyaz çay örnekleri, proje kapsamında Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan ilaç araştırma ve geliştirme üniversitesi olarak bilinen Meiji Pharmaceutical Üniversitesi'ne gönderildi. Orada da yapılmış olduğu araştırma sonucu beyaz çayın tüketilmesi ve sağlık bakımından şifa bitkisi olduğunu söylediler. Dr. Ozan Fidan’ın da içerisinde yer aldığı araştırmalara göre, Türkiye'de üretilen beyaz çayla ilgili olarak laboratuvar ortamında uzun süreli deney sonucunda sağlığa iyi ve faydalı bitki olduğunu belirtti.

 

Beyaz Çay

Doğu Karadeniz bölgesinde Rize, Trabzon gibi illerde uygun olarak  görünen beyaz çay, tarımda 5 yıl önce üretildiği, Çaykur tarafından bu bitkisel çayın toplandığı söyleniliyor. 15 bin dolara yakın ve üstü fiyatlar ile satılan beyaz çayın vücuda sağlık bakımından ışık kaynağı olduğu ve birçok tedaviye faydalı olacağı biliniyor.

 

Güncel haberler Sonhaberler.com.tr farkı ile burada.....

Ayrıca bizi Facebook ve Twitter' ve youtube'den takip edebilirsiniz.

Medya reklam bölümünde bizimle çalışmak ister misiniz?

cv’nizi bu mail adresimize gönderebilirsiniz. sonhaberler.cv@gmail.com

 

 Kaynak(DHA)


Bu haber 578 kez okundu.
GÜNLÜK BURCLAR
EMLAK HABERLERİ

HAVA DURUMU

+8
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 05 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pt Ça Pe Cu Ct Pz
+ + +11° +12° +15° +15°
+ + + + +10° +11°

SON YORUMLAR

ANNE ÇOCUK

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

  • ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR?
    ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR? Alexa, 1996 yılında kurulan ve tüm dünyadaki web s...

  • SEO
    Sitenizin Sağlığını SEO Analiz Ile Ölçün Seo Analiz servisi ile sitenizi 50&#...

  • webhaber.com.tr
    webhaber.com.tr Reklam sektöründe bizimle çalışmak demek doğru adrese gelmeniz demektir...

www.sonhaberler.com.tr. Daima güvenilir haber, Güncel Haber,yeni haberler, haberler, ensonhaber
ensonhaberler, son haberler, sonhaberler, en son haberler, Güncel haberler, tüm haberler, yeniGüncel Haberler, Haber, son dakika, sondakika

webhaber.com.tr