Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Değerli Taşlar Ve Etkileri
SAĞLIK GÜZELLİK
2018-11-04 16:36

Değerli Taşlar Ve Etkileri

                 Doğal Taşlar Değerli taşlar,burçlara göre taşlar, taşların şifa etkileri

       
Sevgi taşı olarak da bilinen pembe kuvarsı . Taşları takı olarak kullanannın Göze de çok güzel görünüyorlar. Diğer aksesuarlardan daha farklı ve özeller....
 
                              
                                   İNSANA ŞİFAYA YARDIM
Alternatif tıp yöntemleri yüzyıllardır taşların gücünden yararlanıyor. Bunlardan biri de reiki… Bilindiği üzere reiki, dünyada 2 milyondan fazla kişi tarafından uygulanan bir şifa yöntemi… Geçmişi M.Ö. 5 bin yılına kadar dayanan reiki; evrensel yaşam enerjisi demek…
Tıbbı reddetmeyen aksine tıbbi tedavileri tamamlayan reiki günümüzde zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı isteyen birçok insanın sarıldığı bir alternatif şifa yöntemi denilebilir…
 
      Reiki master “Reiki şifa 
uygulamaları sırasında, şifacının tercihine göre şifalı taşlar da kullanılabiliyor. Bu şifa etkisinin artırılmasını sağlıyor. Şifalı taşlar, oluşum ve gelişimlerini milyonlarca süren bir zaman diliminde tamamlarlar. Bu süreçte de bünyelerine birçok enerji depolarlar. Kullanıldıklarında da taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler, yani yaydıkları
elektromanyetik alan bulundukları ortamlarda ya da kişilerde olumlu etkiler yaratır” bilgisini veriyor.
 
reiki şifa seansı sırasında şifa etkisini desteklemesi ve etkinin artırılmasına yönelik en çok ametist ve kristal kuvars taşlarının kullanılması tercih ediliyor. Bu iki taşın özelliklerini ise;
 
“Ametist taşı, göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak
beyin gücünü yükseltir. Bu bağlamda yapılan şifanın etkisini artırır. Kristal kuvars taşının da şifa etkisini artırdığı durumlar var. Kristal kuvars beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin etrafında oluşan negatif enerjiyi yok etmesi ve pozitif enerjiyi toplaması şifa etkisinin artmasına yardımcı olur.” Doğal taşların enerjisinden yararlanmak için bu taşların gerçekten doğal olarak kalması gerekiyor. Herhangi bir kimyasal etkiye maruz kalan taşlar enerji, güç, şifa özelliklerini yitiriyor. Bunu şu örnekle anlatmak mümkün. Bilindiği üzere camın hammaddesi, kristal kuvars…  Bu taş ufalanıp, ısı ile karşılaştıktan sonra cam haline geliyor. Kristal kuvars doğal haliyle enerji veren bir taşken, cam haline gelince böyle bir etkisi kalmıyor.
Doğal taş olarak satılan her taş da maa-lesef doğal değil. Türkiye’ye Uzakdoğu’dan çok miktarda taş takı olarak geliyor.
 
Ancak bu Uzakdoğu’da öyle bir endüstri haline gelmiş ki, uzmanlar bu taşların kimi zaman kimyasal etkilerle, parlaklığı ve rengiyle oynandığını bu yüzden de enerji etkilerini yitirdiklerini söylüyor. Taşların şifa, güç ve enerjisinden yararlanmak isteyen şifacılar ve uzmanlar, özellikle doğal taşları arıyorlar.
     
          Türkiye’de onlarca çeşit doğal taş var ametist, agat, mavi kalsedon, obsidyen, krizoprast, opal, pembe kuvars ve sitrin kuvars olduğu bilgisini veriyor. Buna yakın taş grubu da elmas… “Enerji, güç, şifa ça-lışmalarında bütün enerjilere sahip taş olarak ya elmasınız
olacak; ya da kuvarsınız olacak. Herkes elmas alabilme gücüne sahip değil. Kuvars, rahat bulunabilir ve kolay elde edilebilir olması nedeniyle birinci sıradır” 
 
“Taştan istifade etmenin iki yolu var.  Ya takı, kolye, ya da anahtarlık yapıp yanımızda taşıyacağız ya da yaşadığımız mekanlara koyacağız.
 
Kuvars ailesi ne anlam yüklüyorsak onu yapabilme gücüne sahip,  Bu ailenin tamamını bir arada bulundurursanız da birbirlerinin güçlerini artırırlar ve birbirlerini temizler, arındırırlar. Bir taşı zaman zaman temizlemek zorundasınız. Tuzlu suyla, sirkeli suyla, tütsüyle…. Farklı yollar vardır.
 
    Benim önerim taşınızı; çeşmenin altında ayda bir akan suyun altına tutmak.
Taşlar ihsanların enerjisini kendine uyumlu hale getiriyor. Hayatta her şey; mutluluk, huzur, saadet dengeli enerjiyle ilişkili. Taşlar da enerjiyi dengeleyebilme özelliğine sahip doğadaki minerallerdir…”
 
Kuvars ailesi taşları satın almak öyle elmas, yakut gibi zor değil. Taşların gizeminden etkilenenler değerli taşları yalnızca
takı olarak kullanmıyor. Evlerinde ve ofislerinde bulundurarak
da enerjisinden yararlanmaya çalışıyorlar. Son yıllarda mimaride de değerli ve yarı değerli taşların kullanımına yönelik çözümler üretiliyor. Uzun yıllardır taşların
enerji özellikleriyle ilgilenenler “Taşlar, evrendeki birtakım güçleri çekme, biriktirme, dönüştürme ve yayma özelliklerine sahip… Görüntüde taşlar, cansız yapıda olmalarına rağmen doğanın bir parçasıdır.

        Kuvars ailesi taşları

Kristal kuvars: Kuvars ailesinin reisidir. Üstündeki enerji kumaşlardan bile geçerek yaşlanmayı geciktirir. Terapi kürlerinin aranan taşıdır. Meditasyon için uygundur. Açıklık ve netleştirmede kılavuz taştır.
 
Agat: Tansiyonu dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcıdır. Aklı ve vücudu güçlendirir, kişiyi cesaretlendirir. Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
 
Ametist: Negatif elektrik yükü taşıdığı için insanlarda bulunan fazla elektriği alma özelliği vardır. Beyin gücünü yükseltir. Kuvvetli bir kan temizleyicidir. Halk arasında büyüye karşı koruyucu olduğuna inanılır. Tarih boyunca alkoliklere iyi geldiğine inanılmıştır. Kara sevda ve tutkuların da şifası olarak bilinir.
 
Krizopras: Sinirsel gerilimleri yok eder. Zihinsel ve fiziksel heyecan durumunda sakinlik verir. Neşe ve huzuru artırır. Hastalıklardan koruduğuna inanılır. Kilo probleminin çözümünde etkindir. 
 
Mavi kalsedon: Troid bezi, üst solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelir. Öksürük azaltıcı ve ateş düşürücüdür. Rahat konuşabilmeyi sağlar. Zihin açıklığı ve güven duygusu verir. Bu yüzden öğrenciler arasında ‘sınav taşı’ olarak da bilinir. Cinsel problemlere de iyi geldiği bilinir.
 
Opsidyen: Çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller. Espri gücünü artırır. Negatif durumları yok eder ve stresi azaltır.
Opal: Ümidin sembolüdür. Opal taşıyan bir insanın görünmez olduğuna inanılmaktadır.
 
Pembe kuvars: Sevgi taşı olarak da bilinir. Negatif enerjiden koruyucudur. Ruhun, inceliğin sembolüdür. Negatif enerjiyi boşaltma özelliğinden dolayı bilgisayar gibi teknolojik cihazların yaydığı zararlı radyoaktif ışınların etkisini azaltır. Bu tür cihazların yanında bulundurulması tavsiye edilir.
 
Sitrin kuvars: Sarı kuvars olarak da bilinen bu taş, karaciğer ve safrakesesi işlevlerine yardımcıdır. Toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Cilde tazelik ve serinlik verir. Bu özelliğiyle de cilt hastalıklarından koruyucu etkisi olduğuna inanılır. Görme bozukluklarına iyi gelir. Aşk ve zenginlik sağlar. Kıskançlık duygularını bastırır. Bilimsel araştırmalar da elementlerin enerjiyle eşit olduğunu gösteriyor.  İnsanların elementleri de birbirinden farklı. Taşların elementiyle bütünlük gösteren kişiler, bu taşlardan daha fazla enerji alıyorlar”
 
sezgilerimizin ve vücut dilimizin ihtiyacımız olan elemente doğru bizi yönlendirdiğini söyleniyor. Evlerimizde hangi taşları kullabileceğimiz konusundaysa şu tavsiyeler:
 
“Yatak odasında uykusuzluğu gideren dişi kuvarsı ve güzel rüyalar görmemizi sağlayan sarı topazı kullanın.Yatak odasında erkek kuvars kullanılmaz çünkü bu taş Ay’ın enerjisi tarafından uyarıldığı zaman çok güçlü enerji yayar ve uykusuzluğa neden olabilir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen sitrin taşını mutfakta; göz hastalıklarına iyi gelen ametisti bilgisayar
odasında; kalp çarpıntılarını düzenleyen olivin taşını dinlenme odasında, lapis taşını solunum yolları hastalıklarında etkin olmasının yanı sıra negatif enerjiden koruma özelliğinden dolayı yatak odanızda kullanabilirsiniz.”
      BURÇLARIN TAŞLARI
 
Koç: Ametist, agat, sitrin, kırmızı taşlar
 
Boğa: Mavi kalsedon, krizoplast, zümrüt
 
İkizler: Agat, pembe kuvars, firuze, zümrüt
 
Yengeç: Agat, kristal kuvars, krizopras, firuze
 
Aslan: Krizopras, ametist, agat, pembe kuvars, sitrin, yakut
 
Başak: Mavi kalsedon, agat, opsidyen, zümrüt
 
Terazi: Agat, opal, yakut
 
Akrep: Ametist, kristal kuvars, obsidyen, sitrin, yeşil ve mavi taşlar
 
Yay: Mavi kalsedon, ametist, opal, obsidyen, turkuvaz, elmas
 
Oğlak: Agat, opal, kristal kuvars, inci
 
Kova: Mavi kalsedon, ametist, agat, kristal kuvars, akik
 
Balık: Ametist, pembe kuvars, opal, yakut


Bu haber 903 kez okundu.
GÜNLÜK BURCLAR
EMLAK HABERLERİ

HAVA DURUMU

+8
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 05 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pt Ça Pe Cu Ct Pz
+ + +11° +12° +15° +15°
+ + + + +10° +11°

SON YORUMLAR

ANNE ÇOCUK

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

  • ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR?
    ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR? Alexa, 1996 yılında kurulan ve tüm dünyadaki web s...

  • SEO
    Sitenizin Sağlığını SEO Analiz Ile Ölçün Seo Analiz servisi ile sitenizi 50&#...

  • webhaber.com.tr
    webhaber.com.tr Reklam sektöründe bizimle çalışmak demek doğru adrese gelmeniz demektir...

www.sonhaberler.com.tr. Daima güvenilir haber, Güncel Haber,yeni haberler, haberler, ensonhaber
ensonhaberler, son haberler, sonhaberler, en son haberler, Güncel haberler, tüm haberler, yeniGüncel Haberler, Haber, son dakika, sondakika

webhaber.com.tr