Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
SPK'dan Akın İpek'e yeni suç duyurusu
İŞ HAYATI
2016-04-22 08:49

SPK'dan Akın İpek'e yeni suç duyurusu

SPK, Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koza Altın İşletmeleri AŞ ile ilgili incelemesinin sonucunda Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

SPK'nın haftalık bültenine göre, Koza Altın İşletmeleri AŞ’ye ait Himmetdede Altın Madeni Tesisi inşaatı işinde şirketin karının veya mal varlığının azaltılmasına ilişkin, Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Şaban Aksöyek hakkında Kurul tarafından suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim AŞ 100 milyon liralık, Finans Faktoring AŞ 91 milyon 828 bin liralık ve Akdeniz Faktoring AŞ de 100 milyon liralık borçlanma aracı ihracı için Kurul'a başvuruda bulundu.

Pınar Su Sanayi ve Ticaret AŞ 31 milyon 973 bin 363,175 lira bedelli sermaye artırımı, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ 47 milyon lira ve Denge Yatırım Holding AŞ ise 3 milyon lira tutarında bedelsiz sermaye artırımı için Kurul'a başvuru yaptı.

Kurul, Orfin Finansman AŞ'nin 405 milyon liralık, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 500 milyon liralık borçlanma aracı ihraç başvurularını onayladı.

Ayrıca Kurul, Ar Tarım’ın 1 Mart 2016 tarihinde ilan edilen olağanüstü genel kurul toplantı tutanağına göre, alınan şirket aktiflerinin satışına onay verilmesi kararına ilişkin olarak, Türk Ticaret Kanunu'nda (TTK) belirtilen şartların varlığı halinde TTK’nın 446’ncı maddesinde belirtilen kişiler tarafından iptal davası açılmasının mümkün olduğu hususunda kamuya bilgilendirme yapılmasına karar verdi. Bununla birlikte Kurul, Ar Tarım genel kurul toplantı tutanağında yer alan karar metninin varlığının şirket aktifleri üzerindeki tedbir kararının ve ilgililer hakkında Kurulca yapılan suç duyurularına ilişkin karar ve işlemlerin tekemmül ettirilmesine bir etkisinin bulunmadığı hususunda Savcılığa bildirimde bulunulmasına karar verildiğini bildirdi.

Kaynak(FortuneTurkey)

tüm haberler Burada

Ayrıca bizi Facebook ve Twitter'dan takip edebilirsiniz.


Bu haber 814 kez okundu.
GÜNLÜK BURCLAR
EMLAK HABERLERİ

HAVA DURUMU

+8
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 05 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pt Ça Pe Cu Ct Pz
+ + +11° +12° +15° +15°
+ + + + +10° +11°

SON YORUMLAR

ANNE ÇOCUK

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

  • ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR?
    ALEXA NEDİR NASIL KULLANILIR? Alexa, 1996 yılında kurulan ve tüm dünyadaki web s...

  • SEO
    Sitenizin Sağlığını SEO Analiz Ile Ölçün Seo Analiz servisi ile sitenizi 50&#...

  • webhaber.com.tr
    webhaber.com.tr Reklam sektöründe bizimle çalışmak demek doğru adrese gelmeniz demektir...

www.sonhaberler.com.tr. Daima güvenilir haber, Güncel Haber,yeni haberler, haberler, ensonhaber
ensonhaberler, son haberler, sonhaberler, en son haberler, Güncel haberler, tüm haberler, yeniGüncel Haberler, Haber, son dakika, sondakika

webhaber.com.tr